Як злити воду з пральної машини, якщо вона зламалася у Тернополі

Наші телефони:

(096) 868-44-72
(066) 098-00-36

Залишити заявку

Наша адреса:
м. Тернопіль, вул. Танцорова, 4

Ціни на ремонт пральних машин

Увага! В ціни, вказані на сайті, не включена вартість запчастин. Точна ціна ремонту залежить від поломки і вартості запчастин для Вашої моделі пральної машини. На всі види робіт надається гарантія та видається акт виконаних робіт на спеціальному бланку

Найменування послуги Вартість
Виїзд майстра БЕЗКОШТОВНО Замовити
Діагностика (при виконанні ремонту) БЕЗКОШТОВНО Замовити
Діагностика (в разі відмови від ремонту) 100 грн. Замовити
Indesit від 600 грн. Замовити
Bosch від 680 грн. Замовити
Samsung від 600 грн. Замовити
Ariston від 600 грн. Замовити
LG від 600 грн. Замовити
Zanussi від 720 грн. Замовити
Candy від 750 грн. Замовити
Electrolux від 750 грн. Замовити
Ardo від 600 грн. Замовити
Miele від 960 грн. Замовити
Whirlpool від 600 грн. Замовити
Siemens від 600 грн. Замовити
Atlant від 600 грн. Замовити
Beko від 600 грн. Замовити
AEG від 750 грн. Замовити
Gorenje від 600 грн. Замовити

Як злити воду з пральної машини, якщо вона зламалася (виїзд по Тернополю)

 Дуже часто ряд поломок та збоїв супроводжується неможливістю злити воду з пральної машини штатним способом. Якщо вода в баку може спокійно дочекатися майстра без будь-яких наслідків для технічного стану пралки, то речі, якщо їх вчасно не витягти з барабана, напевно зіпсуються. У цій публікації ми опишемо, що робити, в таких ситуаціях, щоб врятувати білизну і не завдати шкоди машинці.

Як злити воду з пральної машини

Якщо робоча рідина залишилася всередині бака, перш ніж запрошувати майстра для ремонту пральних машин необхідно перевірити, чи це не пов'язано з причинами, які можна усунути самому. Для початку (без примусового зливу води) можна перевірити:
  • чи правильно вибрано програму прання. Є низка режимів, алгоритмом яких передбачено “замочування” – зупинку прання з рідиною у баку. Щоб продовжити процес і злити залишки води, потрібно повторно натиснути клавішу старту/зупинки;
  • чи не виник збій у ПО пралки. Для перевірки знеструмте машинку на чверть години, вийнявши вилку шнура живлення з електророзетки та запустіть її повторно.

Якщо завершити прання та осушити бак у звичайному режимі не вдалося, доведеться робити це вручну. Про способи як злити воду в пральній машині в екстрених випадках розкажемо в одному з наступних розділів.

Ремонт пральних машин Тернопіль

Після звільнення бака від рідини перевіряємо на відсутність засмічення:

  • дренажний фільтр (він знаходиться під лючком або фальш-панелькою в правій нижній частині прання). Відкручуєм пробку та витягуємо накопичувач. Очищаємо та промиваємо деталь, після чого ставимо її на місце та герметично закручуємо пробку. Через отвір фільтра, підсвічуючи ліхтариком, можна побачити стан крильчатки і переконатися, що там немає засмічення.
  • дренажний шланг Спочатку візуально переконайтеся, що на ньому відсутні різкі вигини. Якщо треба – розправте їх. Після цього навпомацки перевірте шланг на відсутність твердих ділянок по всій довжині. Якщо виявлено підозрілий "вузол" - спробуйте "пробити" його дротом або тросиком.
  • зовнішню каналізацію “Перекиньте” шланг із каналізаційного трійника у ванну та запустіть злив. Якщо вода вільно вибіжить з машинки - проблема в зовнішній каналізації. Запросіть сантехніка або усуньте засмічення самостійно.

Якщо штатний слив відновити цими методами не вдалося - поломка "всередині машини" і потрібно запросити фахівця.

Пральна машина зламалася, всередині вода

Причинами того, що пральна машина зламалася протягом циклу прання і в ній залишилася вода, найчастіше стають такі поломки:

  1. Несправність дренажного насосу. Сміття, що потрапило всередину помпи, блокує крильчатку. Це призводить до перегріву та виходу з ладу електромотора помпи або до зламу лопатей крильчатки. В останньому випадку чутно характерний шум роботи помпи, проте вода або не йде зовсім, або зливається дуже повільно. При пошкодженні електромотора, в момент циклу коли повинна зливатися вода, ніяких звуків не чути, і злив не відбувається. При цьому на дисплеї з'являються коди помилок, що вказують на проблеми зі зливом. Різні виробники використовують свої системи позначень помилок (залежить від типу керуючого контролера). Наприклад, у праннях «Індезит» та «Аристон» це помилки F11 або F05, а Bosch і «Сіменс» можуть висвічуватися сервісні коди F18 або E18. Для відновлення нормальної роботи пралки потрібно замінити помпу.
  2. Засор в елементах зливного тракту. Найчастіше він утворюється через попадання всередину машинки відірваної фурнітури або дріб'язку з кишень. Пробка може утворитися не тільки всередині патрубків, помпи або в шлангу зливу. Часто причиною стає непрохідність у зовнішній каналізації. У таких випадках навіть при нормальній роботі зливного насоса вода залишається всередині машинки. Чути гул працюючої помпи, але вода з бака витікає повільно або зовсім не тече. У таких випадках також відображаються відповідні коди помилок на дисплеї. У машинках "Електролюкс" або Zanussi (Зануссі) це коди EF1 або E20, в LG - символ ОЕ, а в пральних машинах Samsung можуть висвічуватися наступні коди: Е2, 5Е (SE) або 5С. При таких симптомах майстер знаходить місце засмічення та прочищає його.
  3. Вийшов з ладу керуючий контролер. Пралку зазвичай встановлюють у приміщеннях з підвищеною вологістю, тому часто на електронній платі контролера конденсується волога, що негативно впливає на контакти роз'ємів, провідники друкованої плати та інші радіокомпоненти. Крім цього причиною поломки можуть стати стрибки напруги мережі або пряме попадання рідини на плату. У таких випадках може порушитися взаємодія вузлів машинки або вийти з ладу симистор, який керує роботою помпи. При таких пошкодженнях, крім характерних для тракту зливу помилок (наприклад, у машинці Beko, символи Н5, а «Вірпул» — F03), на табло можуть з'являтися повідомлення про несправність або збої центральної плати (код залежить від моделі та виробника). Для ремонту плати знадобляться спеціальні діагностичні прибори, а також різноманітні запчастини. Зазвичай майстер ретельно оглядає плату, знаходить ушкодження доріжок, порушені контакти, а також перевіряє підозрілі деталі мультиметром або тестером. Після цього встановлює нові запчастини або усуває механічні дефекти та встановлює плату на місце. Іноді може знадобитися ремонт плати в умовах майстерні чи її повна заміна.
  4. Поломка або засмічення елементів датчика, що визначає рівень води. Сенсор “дізнається” рівень наповнення за тиском у невеликій камері, передбаченій на баку. Залежно від того, він повний або порожній контакти датчика замикаються або розмикаються, подаючи відповідні сигнали на контролер. Якщо трубка, що йде від камери бака або сам пресостат засмічена, а також у випадках, коли сенсор вийшов з ладу, контролер "не знає" чи є вода в баку і не включає злив. На табло дисплея з'являється одна з помилок зливу. Щоб відновити нормальну роботу машинки, іноді досить почистити вимірювальну трубку, але іноді може знадобитися і заміна пресостата.
  5. Пошкодження внутрішньої проводки або контактів у місцях з'єднання модулів машинки. Останні часто "підгоряють" або "окислюються" під впливом вологи. Також не виключена "допомога" домашньої живності (миші, щури та ін). Майстер знаходить місце дефекту та усуває його. Іноді доводиться змінювати провідники внутрішньої електросхеми.

Оскільки перелік можливих несправностей дуже великий, щоб усунути поломку, вигідніше запросити майстра сервісцентру додому.

Екстрене зливання води з пральної машини

Якщо пральна машинка зупинилася, а всередині залишилися речі, щоб вони не зіпсувалися від тривалого замочування, необхідно швидше злити воду та вилучити білизну. Є кілька нескладних методів, як злити воду з машинки вручну:

Ремонт пральних машин Тернопіль
  1. Через трубку аварійного зливу або пробку, що закриває дренажний фільтр (розташовані поруч знизу лицьової панелі пралки-автомата) у підставлену плоску ємність.
  2. Пригнув зливний шланг нижче рівня бака.
  3. Розкривши завантажувальний люк (не можна цього робити, якщо робоча рідина ще гаряча). Однак на дні бака після вичерпування всієї води з барабана рідина все одно залишиться.
  4. Через патрубок зливного тракту. Цей спосіб використовують, якщо після викручування пробки дренажного фільтра вода "не пішла" і засмічення, найімовірніше в самому патрубку. Але перш ніж самостійно злити рідину цим способом, потрібно знати, як розібрати пральну машину.

 

Осушивши бак, витягують речі з барабана та проводять початкову діагностику причин відсутності зливу.